top of page

 

    ÖZEL PROJELER

    Topluluk, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümü için hazırladığı ve ilk gösterimini 2015 yılında yaptığı ''Anadolu'dan Çanakkale'ye 1915''ve Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyetin kuruluşunu anlatan ''Kurtuluştan Cumhuriyete''

ismini taşıyan müzikal - dans formunda 2 adet projeyi sahnelemeye devam etmektedir.

    İlk Gösterimini Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümünde Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği ''Anadolu'dan Çanakkale'ye 1915' adını verdiği projenin büyük ilgi görmesi üzerine, anlatım ve koreografi olarak daha da zenginleştirdiği bu programı, Beşiktaş Belediyesi'nin destekleri ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi'inde 2000 seyirci önünde sahnelemiştir.

    2016 yılında ise Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde gerçekleştirilen, Kurtuluş Savaşı, Büyük Zafer, Cumhuriyetin Kuruluşu ve Devrimleri konu alan ikinci bir projeyi hayata geçirmiştir. İlk gösterimini 2016 yılında Hava Harp Okulu'nda yaptığı bu projeyi daha sonra İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talepleri üzerine, başta Cemal Reşit Rey Konser Salonu olmak üzere, İstanbul'un bir çok farklı salonunda izleyicilerin beğenisine sunmuştur.

     Topluluk, uzun yıllara yayılan deneyim ve birikimlerini, farklı temalarda projeler üretmek için kullanmaya devam etmektedir. 

bottom of page